Öğrencilerimizin Akuaponik Bitki Yetiştiriciliği Araştırma Gezisi

14 Mayıs 2019 Salı

Manşet: Öğrencilerimizin Akuaponik Bitki Yetiştiriciliği Araştırma Gezisi
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin Mesleki Uygulama ll dersi kapsamında, Topraksız Tarım Yöntemlerinden biri olan “Su Kültüründe Bitki Yetiştiriciliği (Hidroponik)” faaliyetlerinden “Akuaponik Uygulamalarını” incelemek, mesleki bilgi ve görgülerini arttırmak amacıyla 05 Mayıs 2019 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezine teknik gezi düzenlendi.
Dr. Öğr. Üyesi Arzu KARATAŞ’ın koordinatörlüğünde düzenlenen geziye Arş. Gör. Damla TURAN BÜYÜKDİNÇ ve Arş. Gör. Mehmet Zahit AYDIN’da katıldı. Su Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlker Zeki KURTOĞLU, kurdukları aquaponik sistem hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Geleceğin tarım yöntemlerinden biri olarak görülen “Su Kültüründe Bitki Yetiştiriciliği (Hidroponik)” konusunda öğrencilerimizin bilgi ve görgülerine katkı yapmış olmaları nedeniyle Su Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlker Zeki KURTOĞLU’na teşekkür ediyor, öğrencilerimize de başarılar diliyoruz.