Fakültemizde Afet Farkındalık Eğitimi Toplantısı Yapıldı

28 Mayıs 2021 Cuma

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılı "Türkiye Afet Eğitim Yılı" ilan edilmiş ve bu kapsamnda "Afet Eğitim Seferberliği" başlatılmıştır.  Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında yürütülen tüm eğitim ve iletişim faaliyetlerinde amaç, afete dirençli toplum oluşturma misyonu çerçevesinde tüm vatandaşların, yaşadığı coğrafyadaki afet riskleri konusunda farkındalık kazanması, kendisinin ve ailesinin görebileceği zararı azaltmak için önlem alması, afet anı ve sonrası için hazırlanmasıdır. Bu amaç doğrultusunda Rize Valiliği ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

İçinde bulunduğumuz Covid-19 pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitim gerçekleştirilemeyeceğinden,  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca "Afet Farkındalık Eğitimi Videosu" hazırlanmıştır. "Afet Bilgisi = Hayat Bilgisi" düsturuyla İçişleri Bakanlığının yakından takip ettiği proje kapsamında Üniversitemizin tüm akademik ve idari personi ile öğrencilerinin "Afet Farkındalık Eğitimi Videosunu" izlemeleri istenmiştir.

Bu kapsamda 27.05.2021 Perşemba günü saat 12.00'de Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mustafa AKBULUT Başkanlığında, Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Yusuf ŞAVŞATLI'nın sunumuyla çevrim içi toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya, Fakültemiz akademik ve idari personelleri, sürekli işçi olarak çalışan temizlik personelleri, yine sürekli işçi olarak çalışan güvenlik personelleri ile öğrencilerimiz katıldı. Çevrim içi toplantıda katılımcılara "Afet Farkındalık Eğitimi Videosu" izletildi.