Fakültemiz 1 “STAR” Öğrenci Çıkardı

13 Ocak 2021 Çarşamba

Üniversitemizden 3 öğrenci, TÜBİTAK tarafından lisans öğrencilerinin gelişimlerini desteklemek amacıyla başlattığı Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında desteklenmeye değer bulundu. Öğrencilerimizin üçü de Üniversitemizde yürütülen projelerde görev alacaklar.

Ayrıca STAR programı kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesinden birer öğrenci ve Karadeniz Teknik Üniversitesinden de iki öğrenci Üniversitemizde yürütülen projelerde çalışmayı hak kazandı.

TÜBİTAK tarafından lisans öğrencilerinin Ar-Ge kültürü kazanmaları, araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ve araştırma yapmaya teşvik edilmeleri amacıyla başlatılan Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) sonuçları açıklandı. STAR öğrenci olmaya hak kazanan öğrencilerimiz; Ziraat Fakültemiz Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencisi Ayşe ÇİLEKÇİ, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Sedanur BALTACI ve Su Ürünleri Fakültesi öğrencisi Adil Kaan KARADENİZ.Fakültemiz öğrencisi Ayşe ÇİLEKÇİ,  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Keziban YAZICI’nın yürütücülüğünü yaptığı “Çay Bitkisi Gen Havuzunun Oluşturulması ve Ticari Çay Çeşit Adaylarının Belirlenmesi” isimli 1007 TÜBİTAK projesinde Bursiyer olarak görev yapacaktır.

Devamı için tıklayınız