Bölgesel Kalkınma ve İhtisaslaşma Programı Kapsamındaki Üniversite Rektörleri Fakültemizi Ziyaret Ettiler

16 Temmuz 2023 Pazar

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı Toplantısı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında üniversitemizde gerçekleştirildi.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve beraberindeki heyet, toplantı öncesinde Üniversitemiz Çay İhtisaslaşma Koordinatörlüğü koordinasyonunda çay konusunda yürütülen projelerin tanıtımının yapıldığı stantları inceleyerek, fakültemizde yürütülen çalışmalar ile ilgili proje ekiplerinden bilgi aldı.
Çay ihtisas üniversitesi misyonu ile birlikte, bölgemize önemli bir katma değer sağlayan çayın marka değerini artıracak çalışmalar yapmak, bahçeden bardağa kadar olan süreci yeniden ele alarak değerlendirmek ve modernizasyonu sağlamak suretiyle çay tarımının sürdürülebilirliğini ve daha uzun süre insanımıza hizmet etmesini sağlamanın üniversitemizin temel hedeflerinden biri olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof.Dr. Yusuf Yılmaz, üniversitemizde çay alanında yapılan çalışmalar ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
YÖK başkanı Prof. Dr. Erol Özvar konuşmasında, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı’nın etkin ve verimli şekilde yürütülmesi ve hedeflenen bölgesel çıktılara ulaşılabilmesi için her kesimin büyük çaba harcadığına dikkat çekerek, destek verenlere teşekkür etti.
Programın öğleden sonraki bölümünde, Rektörlük Senato Salonu’nda “Program Genelinde Genel Değerlendirmeler Toplantısı” yapıldı. Toplantının ardından, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar üniversitemiz senato toplantısına katıldı. 
İhtisas üniversitesi Rektör ve temsilcileri ise programın ardından Ziraat Fakültemiz bünyesinde kurulan Ulusal Çay Gen Havuzu’nu inceleyerek Rektör Yardımcısı ve Çay İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Mete Avcı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, Ziraat Fakültesi Dekanı ve Çay İhtisaslaşma Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Akbulut, Dekan Yardımcısı Çay İhtisaslaşma Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr.  Keziban  Yazıcı, Çay İhtisaslaşma Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Ali Paşa Hekimoğlu ile Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Şavşatlı’dan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.