Dekan Mesajı

Sevgili Öğrenciler,
Hızla gelişmekte olan bilim dünyasında bizlere Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin misyonu ve vizyonu ve ülkemizin muasır medeniyet seviyesine çıkma hedefleri doğrultusunda bizlere çok önemli ve büyük görevler düşmektedir. Gelişmekte olan ve gelişen dünyamızda tarım alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakalamak ve hatta onları geçmek asli görevimiz olmalıdır.
Fakültemiz sahip olduğu güçlü akademik altyapısı ile İnsan merkezli eğitim-öğretim faaliyetleriyle milli ve manevi değerlerini özümsemiş nitelikli bireyler yetiştirmek, kaliteli  hizmet sunmak, araştırma faaliyetlerini evrensel standartlarda yürüterek bölgenin ve ülkenin sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik kalkınmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
Bunları yaparken bilim ve teknolojik alanda rekabet gücüne sahip, evrensel düzeyde eğitim-öğretim veren, ulusal ve uluslararası düzeyde öğrenciler tarafından tercih edilen, ziraat ve mühendislik alanındaki özgün araştırmalarıyla tanınan ve saygın bir fakülte olmayı hedeflemektedir.
Fakültemiz de aktif olarak Tarla Bitkileri ve Bahçe Bitkileri 2 adet lisans programı ve henüz aktive edilmeyen Bitki Koruma ve Tarımsal Biyoteknoloji olmak üzere 4 bölüm bulunmaktadır. Fakültemizin akademik kadrosu 3 Profesör, 1 Doçent, 3 Dr. Öğretim Üyesi ve 7 Araştırma Görevlisinden oluşmaktadır.
Sevgili öğrenciler, sizleri Doğu Karadeniz’ in eşsiz doğasını yansıtan ilçemizde yine kendine has konumu, bir tarafta deniz bir tarafta Kaçkar Dağları, bulunan kampüsümüzde kültürel, bilimsel ve sosyal etkinliklerde buluşmaya davet ediyorum.